Ziemas sporta veidi

Ietaupi naudu pērkot ziemas preces vasarā!

Ziemas sporta veidi ir ļoti dārgi un nevienam nav noslēpums, ka lai varētu iegādāties slēpes, slidas, snovbordu vai cita veida ziemas sporta veidu inventāru mums ir jātērē simtiem Eiro. Bet tā tam nevajadzētu būt un šodien es vēlos jums pastāstīt vienu interesantu iespēju, kā iegūt visas šīs preces krietni lētāk!

Šis noslēpums ir tāds, ka ir jāiegādājas ziemas preces vasaras sezonā, kad tās netiek izmantotas un to ražotājiem ir vismazākā peļņa. Vasarā visi šie ziemas sporta veidu produkti, ja tu tos vispār vari atrast, ir krietni vien lētāki un es esmu pat redzējis līdz 80% atlaidēm iepriekšējās sezonas precēm. Šādas atlaides un zemās cenas tiek iegūtas tāpēc, ka šie uzņēmumi, kas ražo šīs preces vasaras sezonā praktiski ir paralizēti, jo cilvēki viņu preces nepērk un tāpēc, viņiem pat nolaižot cenu uz pusi ir izdevīgi šīs preces pārdot, jo tad vismaz mazliet izdosies iegūt ienākumus. Lielākās kompānijas, kas ražo šīs preces arī vasaras sezonā nepārstāj tās ražot un viņām ir vajadzīgi patstāvīgi ienākumi un tāpēc, pagājušās sezonas preces parasti var iepirkt krietni vien lētāk!

Ja tev nav naudas līdzekļi, ko izmantot ziemas preču iegādei, vienmēr taču ir iespējams paņemt kādu no kredītu pakalpojumiem, kā ātrie kredīti internetā (быстрые кредиты), kas tad tev arī ļaus izbaudīt vasaru un atvaļinājumu, bet reizē arī ietaupīt pērkot šīs ziemas preces. Protams, ir jābūt uzmanīgam ar šiem pakalpojumiem un jāzina mērs, cik daudz var aizņemties, lai pēc tam šo naudu varētu viegli atdot. Bet visā visumā šādas darbības tev ļaus ietaupīt desmitiem vai pat simtiem eiro, jo pat šo kredītu procenti nebūs tik lieli, cik liels ir uzcenojums šīm precēm tieši ziemas sezonā.

Vasarā mēs nedomājam par ziemu un ziemas sporta veidiem, bet pēc šī raksta, es ceru, ka tu tomēr padomāsi un sapratīsi, ka pērkot ziemas preces vasarā vai arī tieši otrādi vasaras preces ziemā ir iespējams tās dabūt daudz lētāk un ietaupīt savu naudu!

Veiksmīgu tev dienu, un ceru, ka šis padoms tev noderēs!

Kas ir skijorings?

Visi zina tādus ziemas sporta veidus kā slēpošana, snovbords, bobslejs, skeletons un citus, kuros regulāri notiek pasaules līmeņa sacensības, kas tiek pārraidītas televīzijā, bet ziemas sporta veidu ir daudz vairāk. Viens no interesantākajiem un atšķirīgākajiem ir skijorings, kas var būt arī ļoti labs brīvā laika pavadīšanas veids ziemā.

Skijorings tiek uzskatīts par vienu no slēpošanas veidiem, bet patiesībā tas ir ziemas sporta veids, kurā ir apvienota distanču slēpošana ar suņu pajūgu sacensības. Nav īsti zināms, cik šis sporta veids ir sens, jo šāda tehnika (dzīvnieki, kas aiz sevis velk slēpotāju) tika izmantota jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu, bet, tieši kā sporta veids, tas ir parādījies samērā nesen. Par šī ziemas sporta veida dzimteni tiek uzskatīta Norvēģija un arī pats nosaukums ir cēlies no norvēģu valodas ar nozīmi „slēpju braukšana”.

Šādas aktivitātes ātri vien izplatījās arī citviet pasaulē un tam sāka izmantot arī citus dzīvniekus, piemēram, zirgus, ponijus, ziemeļbriežus utt. Mūsdienās slēpotāja vilkšanai tiek izmantoti ne tikai dzīvnieki, bet arī motorizēti transporta līdzekļi, piemēram, automašīnas, sniega motocikli, un pat lidmašīnas.

Gan zirgu skijorings, gan suņu skijorings mūsdienās ir profesionāli sporta veidi, kuros notiek sacensības, gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā, bet tas var būt arī labs brīvā laika pavadīšanas veids ziemā. Suņu skijorings ir diezgan populāra ziemas aktivitāte Skandināvijā. Lai ar to nodarbotos , jums pat nav jābūt ļoti labam slēpotājam un jūsu vilcējam obligāti nav jābūt trenētam sacīkšu šķirnes sunim. Ja tas nav profesionāls sports, pietiek ar to, ka jūsu suns ir vesels un aktīvs, jo viņam netiks uzlikta pārāk liela fiziska slodze. Arī slēpotājs pats pieliek spēkus, lai notiktu kustība uz priekšu, suns nav vienīgais darba darītājs. Ja vēlaties ar savu suni izmēģināt skijoringu, vispirms gan vajadzētu konsultēties ar veterinārārstu, lai noskaidrotu vai jūsu suņa veselības stāvoklis ir pietiekoši labs, šādām aktivitātēm.

Ja jūs esat gatavas sākt nodarboties ar skijoringu, tas gan vēl nenozīmē, ka arī jūsu suns tam ir pilnībā gatavs. Var gadīties, ka suns negrib visu laiku ievērot vienmērīgu, taisnu distanci. Ja tā, tad jums savam sunim ir jāiemāca, bet tikai izmantojot saudzīgas metodes. Piemēram, pirms skijoringa dodaties kopīgā skrējienā.

Ja ar skijoringu nenodarbojaties profesionāli, nav nepieciešams arī speciāls, dārgs aprīkojums. Vienīgais, kas jāiegādājas ir jostas un stiprinājumi. Protams, profesionāli sportisti izmanto arī īpašas slēpes, bet vienkārši atpūtai tas nav nepieciešams. Var izmantot arī parastas distanču slēpes. Ja jūsu suns ir ar īsu spalvu, kā, piemēram, dalmācietis, viņam būs nepieciešams arī speciāls apģērbs, lai aukstajā ziemas laikā viņam nesaltu.

Ar skijoringu, tāpat kā ar jebkuru citu sporta veidu, ir jāsāk nodarboties palēmām. Gan pašam slēpotājam, gan sunim ir jāpierod pie slodzes un ātruma. Sākumā jābrauc lēnām un īsas distances. Jāuzmanās arī no citiem slēpotājiem un skijoringa braucējiem, jo šādā veidā jūsu ātrums būs daudz lielāks nekā vienkārši slēpojot un pastāv lielāka sadursmes iespēja. Jāatceras, arī, ka ar skijoringu nevajadzētu nodarboties labiekārtotās distanču slēpošanas trasēs, jo tas var sabojāt sniga segumu un traucēt distanču slēpotājiem.

Ja vienkārša slēpošana jums ir apnikusi, varbūt ir vērts izmēģināt skijoringu. Tas būs jauns, interesants piedzīvojums, kas ar laiku var kļūt par jūsu iecienītāko ziemas sporta veidu.

Slēpošanas veidi.

Lielākā daļa cilvēku ar vārdu slēpošana saprot tikai kalnu vai distanču slēpošanu, taču laika gaitā ir izveidojušies tik daudz un dažādu slēpošanas veidu, ka tikai retais var nosaukt kaut vai pusi no tiem. Ja vēlaties nodarboties ar slēpošanu, šos veidus tomēr ir derīgi zināt, kaut vai lai saprastu, kurš no slēpošanas veidiem šķiet vissaistošākais un vai slēpot vēlaties tikai hobija līmenī, vai profesionāli.

Slēpošanai ir ļoti sena vēsture, turklāt sākumā tas nebija ne sporta, ne brīvā laika pavadīšanas veids. Slēpes tika izmantotas lai pārvietotos sniegā un īpaši, lai ātrāk varētu tikt lejā pa sniegotām kalnu nogāzēm. Arī mūsdienās vēl dažviet slēpes tiek izmantotas, lai vienkārši pārvietotos, bet vairums mūsdienu slēpošanas veidu ir domāti sportam vai izklaidei.

Slēpošanu, tās sākotnējā formā, mūsdienās sauc par brīvo jeb pārgājienu slēpošanu. Mūsdienās, protams, tas vairāk tiek darīts izklaides pēc, bet no pirmsākumiem ir saglabājies tas, ka netiek veikta nekāda slēpošanas trases iekārtošana un pašam ir jāatrod izdevīgākie slēpošanas ceļi. Arī slēpes ir īpaši piemērotas dažādiem apstākļiem. Ļoti līdzīga ir arī ekstrēmā slēpošana, bet atšķirībā no brīvās slēpošanas tajā speciāli tiek meklēti izaicinājumi.

Mūsdienās vispopulārākais no slēpošanas veidiem ir kalnu slēpošana. Nosaukums jau pasaka priekšā, ka tā ir slēpošana lejā pa kalna nogāzi. Šis slēpošanas veids parasti tiek piedāvāts visos slēpošanas kūrortos. Galvenais, kas ir jāprot, nodarbojoties ar šo slēpošanas veidu, ir līdzsvara noturēšana, manevrēšana un ātruma kontrolēšana. Lai to varētu izdarīt ir nepieciešams iemācīties vairākus paņēmienus un pēc tam izveidot savu slēpošanas tehniku. Kalnu slēpošana ir piemērota, gan kā izklaides veids, gan kā sporta veids.

Otrs populārākais slēpošanas veids ir distanču slēpošana. Tā ir slēpošana pa garu distanci, kas bieži vien atrodas mežainā lauku apvidū, bet parasti trase ir labiekārtota. Šāds slēpošanas veids gan ir iespējams tikai vietās, kur ir pietiekoši biezs dabīgā sniega slānis. Distanču slēpošana ir vienkāršāka, kā kalnu slēpošana, jo nav tik liels ātrums un ir jāprot tikai ar slēpju un nūju palīdzību, virzīt sevi uz priekšu pa distanci. Distanču slēpošana, tāpat kā kalnu slēpošana var būt gan vienkāršs brīvā laika pavadīšanas veids, gan profesionāls sports. Kā hobijs, distanču slēpošana ir ļoti patīkama un aizraujoša, bet kā sporta veids, tā ir ļoti nogurdinoša un prasa labu fizisko sagatavotību.

Vēlāk no distanču un kalnu slēpošanas attīstījās brīvā stila slēpošana. Tas ir slēpošanas veids, kurā tiek izpildīti dažādi triki, piemēram, lēcieni gaisā, salto mešana un lēkšana uz dažādiem šķēršļiem. Šis veids ir ļoti sarežģīts un traumatisks, tāpēc ilgu laiku netika atzīts par profesionālu sporta veidu, taču tagad tas tiek pieskaitīts sporta disciplīnām. Galvenais uzsvars tiek likts uz triku sarežģītību, tehnisko izpildījumu un augstumu, kādā triki tiek veikti. Lai apgūtu šo slēpošanas veidu, vispirms ir jāapgūst gan kalnu, gan distanču slēpošana.

Vēl viens populārs slēpošanas veids ir lēkšana ar slēpēm. Tajā galvenais mērķis ir veikt pēc iespējas tālāku lēcienu no tramplīna, pēc tam, kad veikts nobrauciens ar slēpēm. Tas galvenokārt ir uztverams kā profesionāls sporta veids. Izklaides nolūkos to pārsvarā neviens nedara, tāpēc, ka tas ir ļoti bīstami, turklāt prasa ļoti nopietnu iepriekšēju sagatavošanos.
Aizraujoša ir arī ātrslēpošna. Tā ir slēpošana pa ļoti stāvu kalna nogāzi, ar mērķi sasniegt pēc iespējas lielāku slēpošanas ātrumu. Arī šis veids pārsvarā tiek izmantots tikai profesionālajā sportā. Tas savā ziņā ir līdzīgs parastajai kalnu slēpošanai, bet slēpošanas inventārs gan ir ļoti atšķirīgs.

Šie arī nav visi slēpošanas veidi. Tie ir tikai daži zināmākie, bet pastāv vēl daudzi citi, kā, piemēram, skijorings, telemak slēpošana, pārgājieni kalnos ar slēpēm u.c. Pie slēpošanas mūsdienās tiek pieskaitīti arī tādi slēpošanas veidi kā ūsdensslēpošna un rollerslēpošna, kas nemaz nav ziemas sporta veidi.

Snovborda veidi

Gandrīz katrs var nosaukt vairākus slēpošanas veidus, bet tikai retais zina, ka arī snovbordam ir vairāki veidi, stili un pat oficiālas disciplīnas. Atkarībā no snovborda stila, tiek piemeklēts atbilstošs inventārs un vieta, kur ar to nodarboties. Ja vairs neesat iesācējs, ir laiks izkopt savu snovborda stilu un saprast, kurš no tiem jums patīk un padodas vislabāk.

Pirmais, visvienkāršākais veids ir brīvais nobrauciens. Tas ir tas, ko dara visi iesācēji – vienkārši brauc lejā no kalna un pēc tam ar pacēlāju augšā. Vienīgais, kas šajā snovborda veidā jāprot, ir līdzsvara noturēšana un manevrēšana. Šajā veidā parasti netiek rīkotas nekādas sacensības, tas ir vienkāršs veids kā baudīt ziemas priekus.

Nākamais veids ir brīvais stils. Tas pavisam noteikti nav tas pats, kas brīvais nobrauciens, tāpēc nevajadzētu jaukt šos abus stilus. Brīvā stila mērķis ir izpildīt pēc iespējas dažādākus un sarežģītākus trikus, kā, piemēram, griešanās, salto mešana, lēcieni utt. Parasti šim veidam ir īpaši izveidoti snovborda parki ar dažāda lieluma un augstuma tramplīniem un citiem šķēršļiem, nevis vienkāršas vienvirziena trases. Brīvā stila sacensībās tiek vērtēts tehniskais izpildījums, stils un augstums, kādā triki tiek veikti.

Viens no neparastākajiem snovborda veidiem ir ielu snovbords jeb jibbing. Tas ir ļoti līdzīgs braukšanai ar skrituļdēli. Ielu snovbordā tāpat kā brīvajā stilā tiek izpildīti dažādi triki, bet tas tiek darīts urbānā vidē, vai īpaši izveidotā snovborda parkā ar dažādām metāla un betona konstrukcijām – caurulēm, kastēm, sienām utt. Arī šajā veidā galvenais ir triku sarežģītība un tehnika, bet visa uzmanība tiek pievērsta tieši lēcieniem un šļūkšanai pa objektiem.

Tāpat kā ir kalnu (alpine) un distanču (backcountry) slēpošana ir arī kalnu un distanču snovbords. Parasti visi domā, ka ar snovbordu var nodarboties tikai uz kalna vai snovborda parkā, bet tā gluži nav. Kalnu snovbords, gan atšķiras no kalnu slēpošanas. Kalnu snovbordā pats svarīgākais ir pareiza pagriezienu veikšana. Šajā disciplīnā nenotiek lēkāšana un triku taisīšana, bet gan traukšanās lejā pa kalnu, veicot neskaitāmus, perfektas pusapļa formas pagriezienus. No malas šīs snovborda veids varētu izskatīties nedaudz līdzīgs sērfošanai. Skaitliski ļoti maz snovbordistu ņem dalību šajā disciplīnā. Kalnu snovbordam ir vajadzīgs arī īpašs inventārs.

Arī distanču snovbords atšķiras no distanču slēpošanas. Pirmkārt, distanču snovbordā nepieciešams liels, plašs sniegots lauks, nevis tikai šaura trase. Šis stils ietver braukšanu pa dažāda veida sniegu un izvairīšanos un lēkšanu pa dažāda veida dabīgiem šķēršļiem, piemēram, klintīm. Šis stils ir ļoti bīstams ne tikai tāpēc, ka ir neparedzams un tam ir izteikta grūta dēļa vadāmība, bet arī lavīnu dēļ. Vietās, kur iespējams nodarboties ar šo specifisko snovborda stilu, parasti ir ļoti augts lavīnu bīstamības risks. Arī ar šo stilu nodarbojas neliels skaits snovbordistu un tam ir vajadzīgs gan īpašs inventārs gan prasmes un zināšanas.

Ir arī snovborda sacīkstes, kas ir pielīdzināmas motokrosam – braukšana uz ātrumu, pārvarot dažādus tramplīnus un šķēršļus. Tās arī tiek sauktas par snovborda sacīkstēm, jo galvenais ir pirmajam izbraukt visu trasi. Sacīkstes notiek vai nu braucot lejā pa kalnu vai pa apli. Parasti trasē atrodas viens sacensību dalībnieks vai divi, bet ir arī sacensības, kad trasē ir vairāki dalībnieki vienlaikus.
Ja vēl neesat izlēmis, kurš no šiem stiliem, jums varētu patikt vislabāk, varat vienkārši pilnveidot savas prasmes jebkurā slēpošanas un snovborda trasē vai kūrortā. Tomēr, ja esat gatavas iegādāties savu snovborda inventāru, jums būtu jāzina, kāds ir jūsu snovborda stils.