Snovborda veidi

Gandrīz katrs var nosaukt vairākus slēpošanas veidus, bet tikai retais zina, ka arī snovbordam ir vairāki veidi, stili un pat oficiālas disciplīnas. Atkarībā no snovborda stila, tiek piemeklēts atbilstošs inventārs un vieta, kur ar to nodarboties. Ja vairs neesat iesācējs, ir laiks izkopt savu snovborda stilu un saprast, kurš no tiem jums patīk un padodas vislabāk.

Pirmais, visvienkāršākais veids ir brīvais nobrauciens. Tas ir tas, ko dara visi iesācēji – vienkārši brauc lejā no kalna un pēc tam ar pacēlāju augšā. Vienīgais, kas šajā snovborda veidā jāprot, ir līdzsvara noturēšana un manevrēšana. Šajā veidā parasti netiek rīkotas nekādas sacensības, tas ir vienkāršs veids kā baudīt ziemas priekus.

Nākamais veids ir brīvais stils. Tas pavisam noteikti nav tas pats, kas brīvais nobrauciens, tāpēc nevajadzētu jaukt šos abus stilus. Brīvā stila mērķis ir izpildīt pēc iespējas dažādākus un sarežģītākus trikus, kā, piemēram, griešanās, salto mešana, lēcieni utt. Parasti šim veidam ir īpaši izveidoti snovborda parki ar dažāda lieluma un augstuma tramplīniem un citiem šķēršļiem, nevis vienkāršas vienvirziena trases. Brīvā stila sacensībās tiek vērtēts tehniskais izpildījums, stils un augstums, kādā triki tiek veikti.

Viens no neparastākajiem snovborda veidiem ir ielu snovbords jeb jibbing. Tas ir ļoti līdzīgs braukšanai ar skrituļdēli. Ielu snovbordā tāpat kā brīvajā stilā tiek izpildīti dažādi triki, bet tas tiek darīts urbānā vidē, vai īpaši izveidotā snovborda parkā ar dažādām metāla un betona konstrukcijām – caurulēm, kastēm, sienām utt. Arī šajā veidā galvenais ir triku sarežģītība un tehnika, bet visa uzmanība tiek pievērsta tieši lēcieniem un šļūkšanai pa objektiem.

Tāpat kā ir kalnu (alpine) un distanču (backcountry) slēpošana ir arī kalnu un distanču snovbords. Parasti visi domā, ka ar snovbordu var nodarboties tikai uz kalna vai snovborda parkā, bet tā gluži nav. Kalnu snovbords, gan atšķiras no kalnu slēpošanas. Kalnu snovbordā pats svarīgākais ir pareiza pagriezienu veikšana. Šajā disciplīnā nenotiek lēkāšana un triku taisīšana, bet gan traukšanās lejā pa kalnu, veicot neskaitāmus, perfektas pusapļa formas pagriezienus. No malas šīs snovborda veids varētu izskatīties nedaudz līdzīgs sērfošanai. Skaitliski ļoti maz snovbordistu ņem dalību šajā disciplīnā. Kalnu snovbordam ir vajadzīgs arī īpašs inventārs.

Arī distanču snovbords atšķiras no distanču slēpošanas. Pirmkārt, distanču snovbordā nepieciešams liels, plašs sniegots lauks, nevis tikai šaura trase. Šis stils ietver braukšanu pa dažāda veida sniegu un izvairīšanos un lēkšanu pa dažāda veida dabīgiem šķēršļiem, piemēram, klintīm. Šis stils ir ļoti bīstams ne tikai tāpēc, ka ir neparedzams un tam ir izteikta grūta dēļa vadāmība, bet arī lavīnu dēļ. Vietās, kur iespējams nodarboties ar šo specifisko snovborda stilu, parasti ir ļoti augts lavīnu bīstamības risks. Arī ar šo stilu nodarbojas neliels skaits snovbordistu un tam ir vajadzīgs gan īpašs inventārs gan prasmes un zināšanas.

Ir arī snovborda sacīkstes, kas ir pielīdzināmas motokrosam – braukšana uz ātrumu, pārvarot dažādus tramplīnus un šķēršļus. Tās arī tiek sauktas par snovborda sacīkstēm, jo galvenais ir pirmajam izbraukt visu trasi. Sacīkstes notiek vai nu braucot lejā pa kalnu vai pa apli. Parasti trasē atrodas viens sacensību dalībnieks vai divi, bet ir arī sacensības, kad trasē ir vairāki dalībnieki vienlaikus.
Ja vēl neesat izlēmis, kurš no šiem stiliem, jums varētu patikt vislabāk, varat vienkārši pilnveidot savas prasmes jebkurā slēpošanas un snovborda trasē vai kūrortā. Tomēr, ja esat gatavas iegādāties savu snovborda inventāru, jums būtu jāzina, kāds ir jūsu snovborda stils.