Padomi, kā veiksmīgi sakārtot finansiālos aspektus pēc šķiršanās

Kad jūs ejat cauri laulības šķiršanai, emocijas sit augstu vilni. Jūs esat spiests saskarties ar realitāti, ka tas, ko plānojāt jūsu dzīvē mainīsies. Daudzi psihologi šo sērojošo procesu saista ar mīļotā nāvi. Strādājot ar šo emocionālo procesu, jums ir arī jārūpējas par finansēm, kas prasa, lai jūs būtu racionāls, objektīvs un nedarbotos emociju uzplūdumā.

Sāpju sabalansēšana ar numuriem prasa zināmu plānošanu, jo īpaši tāpēc, ka jūs ne tikai darbojaties ar savu uzvedību un lēmumiem, bet arī ar drīzumā bijušo laulāto. Neskatoties uz izaicinājumiem, mierīgā ceļā atrisinot finansiālos jautājumus, rezultāts nemaz nav tik slikts. Šeit ir apkopoti daži no labākajiem padomiem no tiem, kuri ir veiksmīgi sasnieguši laimīgu laulības šķiršanu un pieņēmuši finanšu lēmumus, kā arī no profesionāļiem, kas strādā šķiršanās starpniecības pakalpojumu un tiesvedības jomā.

Pārziniet savu budžetu
Lorija Lustberga (Lori Lustberg) ir sertificēta šķiršanās finanšu analītiķe, šķiršanās starpniecības pakalpojumu sniedzēja un advokāte. Viņa pati ir izgājusi cauri laulības šķiršanas procesam un izlēmusi draudzīgi sadalīt finanses ar bijušo laulāto. Šobrīd viņi veiksmīgi apvieno pusaugu dēla audzināšanu.

Lustberga saka, ka ir ļoti svarīgi, lai būtu stingra izpratne par savu finansiālo situāciju. Pārziniet savus parādus. Pārziniet savus aktīvus. Viņa arī iesaka iepazīties ar šiem galvenajiem informācijas elementiem:
• Jūsu ienākumi
• Jūsu laulātā ienākumi
• Jūsu izdevumi
• Jūsu laulātā izdevumi
• Dalītie mājsaimniecības izdevumi

“Bet vissvarīgākais, manuprāt, ir visa budžeta veidošana,” saka Lustbergs. Viņa precizē, ka jums nevajadzētu tikai apskatīt jūsu budžetu šodien, bet arī jūsu budžetu priekšdienām. “Tiklīdz jūs to pārzināt, pārējais ir daudz vieglāks un ar mazāk stresa. Es lieku savus klientiem izdarīt mājasdarbus, vai arī es strādāju ar viņiem un vadu līdzi. Jebkādā veidā tas ir jādara.”

Novērtējiet mērķus un vērtības radoši
SIA “Crystal Thorpe of Resources” piekrīt, ka budžeta veidošana ir viens no svarīgākajiem elementiem laimīgai laulības šķiršanai. “Budžetu sagatavošana un koplietošana var būt noderīga vairākos līmeņos, lai apsvērtu, vai budžeti ir reāli un pārvaldāmi, kā arī lai palīdzētu informēt vienu otru par to, kur tiek novirzīta nauda, un kāpēc varētu būt nepieciešams vairāk atbalsta vienam vai otram laulātajam. Budžetiem ir svarīgi ņemt vērā arī aktīvu sadalījumu.”

Nākotnes mērķu un vērtību dalīšana ir svarīga šā procesa daļa. Reiz Lustberga strādāja ar nelaimīgu pāri, kurš vēlējās, lai māte paliktu savā ģimenē kopā ar bērniem, līdz viņi pabeigs vidusskolu. Viņi arī vēlējās atrast veidu, kā vīrs varētu sākt savu dzīvi no jauna, bet viņi nevarēja atļauties iemaksāt par savu jauno dzīvesvietu, nepārdodot ģimenes māju. Tā viņi domāja. Savukārt profesionāļi motivēja viņus domāt ne tikai par katru atsevišķo aktīvu, bet arī apskatīt visu savu finanšu pārskatu. Tā kā abi mērķi bija svarīgi abām pusēm, viņi nolēma piešķirt lielāku daļu no ietaupījumiem vīram, lai viņš varētu atļauties atsevišķu mājokli, ļaujot sievai “nopirkt” daļu no vīra daļas pašu mājā. Sieva ieguva vairāk mājas un laika gaitā atmaksāja vīra atlikušo kapitāla daļu, vienlaikus atmaksājot hipotekāro kredītu vai pat īs-termiņa aizdevumu lēnākos tempos, kas atbilda viņas ienākumiem. Tas ļāva abām pusēm iegūt to, ko viņi vēlējās un ne tikai sev, bet gan viens otram un bērniem. Mēģiniet radoši domāt par to, kā jūs varat sasniegt viens otra mērķus, lai ilgtermiņā jūs varat būt laimīgi.